Bengt Danielson: Gauguin élete Tahitin. Fordította: R. Szepessy Anna. Bp.,1967, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. 16 db Paul Gauguin festményes képeslappal.
Kiss Benedek: Korong Matyi álma. Álom Kovács Margit kerámiáira. Bp.,1981, Móra Ferenc Könyvkiadó. Második kiadás.Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban.
Oskar Schlemmer-Moholy-Nagy László-Molnár Farkas: A bauhaus színháza. Walter Gropius és Kocsis Rózsa előszavával. Fordította Kemény István. Bp.,1978, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés.
Gyémánt László gyűjteményes kiállítása. Bp., 1985, Műcsarnok. + meghívó a kiállításra. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé kopott, egyébként jó állapotban.