Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp.,(1934), Dante. Kiadói díszesen aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a címlap és a V/VI. oldal szakadt, hiányos.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Képes Krónika. Fordította: Bellus Ibolya. A kísérőtanulmányokat Dercsényi Dezső, Kristó Gyula, Csapodiné Gárdonyi Klára. A jegyzeteket Kristó Gyula írta. Pro Memoria. Budapest, 1986, Európa. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés. Zolnay László: A budai vár. Gondolat zsebkönyvek. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói papírkötés. Francis Watson: Medici Katalin élete és kora. Fordított...
Nemes Dezső: Az ellenforradalom története Magyarországon 1919-1921. Magyar Történelmi Társulat. Bp.,1962, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3200 példányban.
Napoleon album. I. Napoleon élrete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Képekkel illusztrált. Bp., Hornyánszky. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, laza fűzéssel, hiányzó címlappal, egy kijáró illusztrációval.
Szabó István: A magyarság életrajza. Magyar Történelmi Társulat könyvei VIII. Bp., é.n. (1941), Magyar Történelmi Társulat. Kiadó félvászon kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Besennyei György: Hunyadi. A szerző Székely Miklós Kúriai bíró számára szóló dedikálásával! A munkát sajtó alá rendezték és a bevezető tanulmányokat írták: Hegedüs Géza, Rónai Mihály András, Szalai Sándor, Vázsonyi Sándor. Bp., (1929. Neuwald Illés utódai). XXII, 63 p. Nyomatott az V. ker. Állami Berzsenyi Dániel...Reálgimnázium 1928-1929. évi VII. osztályának költségével 1000 számozott példányban...