Hóman Bálint: Szent István. Bp.,(1938), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Ludwig Friedländer: Valláserkölcsi viszonyok a római császárság fénykorában. Friedländer nyomán magyarra átdolgozta Dr. Bozóky Alajos. Nagyvárad, 1894, Szerzői kiadás,(Ifj Berger Sámuel Könyvnyomdája-ny.), 298+2 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, laza fűzéssel, az elülső kötéstábla belsején a védőpapíron hiánnyal. Ritka!
Heltai Gáspár: Magyar Krónika. I. Nyomtattatott Kolozsvárott 1574-ben. Most pedig újonnan Nagy-Győrben 1789-ben. Átkötött bordázott félbőr kötés, 8+472 p. A könyv elülső kötéstáblájának hátoldalán ex libris-szel. Csak első kötet! A címlap és a hátoldala restaurált. A könyv lapja a 370-472 p. között a lapok szakadtak, viseltesek. A főszöveg olvasható, de a lapszéli szöveg részben olvashatatlan a s...
Hajós József: Az ősember a modern tudomány világításában. Bp.,1913,Rényi. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzással, de amúgy jó állapotban.
Történelmi olvasókönyv a magyar történelem tanításához I.-II. kötet. (Egybekötve.) Összeállította: Vicsay Lajos. Szeged, 1940, Ablaka György Könyvnyomdája, 247+2+304 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Magyar önismeret. Politikai olvasókönyv önmagukat kereső magyarok számára. Összeállította: Halasy-Nagy József. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés.