A Legsötétebb Afrikában I-III.
I-II. köt.: Henry Morton Stanley: Legsötétebb Afrikában. Emin pasának Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása.
III. köt.: Stanley H. M. közreműködésével írta Mounteney Jephson A. J. : A Legsötétebb Afrikában. Emin pasa és a zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Bp., 1891, Ráth Mór, XIX+693+XIX+643+XVI+634 p. Első magyar kiadás!
Egységes kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, gazdag szövegközti és egészoldalas fametszetanyaggal, térképmellékletekkel.
A borítója és a gerince kopott, foltos, sérült. A kötése sérült. Pár lap és térkép szakadt, javított, ragasztott.
Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel.
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötéseken itt-ott kopásokkal, két kötet gerince elvált, de javítható, egy-két lap hiányzik, illetve elvált
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I-II. rész. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. II. rész. 1722-1945. Hőgyész, 1990-1998, Nagyközségi Közös Tanács-Hőgyész Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 3000 és 2000 példányban.
Alsómocsolád község helytörténeti adattára I. kötet. (Nyelvjárási-néprajzi beszédfelvételek, néprajzi és dialektológiai tanulmányok.) Szerk.: Pesti János. Alsómocsolád, 1999, Alsómocsolád Község Önkormányzata, (Sümegi Nyomda-ny.) Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Pálos Frigyes: A tereskei templom. Múzeumi Füzetek 50. Aszód, 2000, Osváth Gedeon Emlékére Létrehozott Múzeumi Alapítvány. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
A szerző, Pálos Frigyes (1924- ) katolikus pap, prépost, művészettörténész, a váci Egyházmegyei Gyűjtemény igazgatójának dedikációjával Pattantyús Á. Ádám (1929-2013) építészmérnök, egyetemi tanár részére.
Honismereti tanulmányok. Szerk.: Dreisziger József, Rácz István. Pápa, 1970, Hazafias Népfront Pápai Járási Bizottsága,(Pápai Járási Tanács VB.-ny.) Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 300 példányban. Ritka!
Szekszárd a XX. század első évtizedében. Szerk.: Dr. Dobos Gyula. Szekszárd, 2005, Tolna Megyei Önkormányzat Levéltára. 4 db melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 600 példányban.
Sárbogárd város története. Szerk.: Farkas Gábor. Dunaújváros, 1989, Vörösmarty Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. Szép állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.