Nikoláj Lebedjev: A föld meghódítása. A földrajzi felfedezések és utazások népszerű története. I. kötet: Ókor és középkor. Az orosz eredetiből fordította Dr. Kiss Dezső. Bp., é.n. (1947), Cserépfalvi. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a félvászon-kötés kopott, az elülső kötéstábla egyik sarka kissé sérült, a papírborító szakadt, hiányos.
Kovaltsik Sándor: Utazásaim, külföldi élményeim. Amíg a Piccoloból szakember lesz. Bp., 1931, Fortuna nyomda, 94+16 p. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói fűzött kartonborítóban, a gerince részben elvált a borítótól, foltos, felvágatlan példány.
Toborzás az osztrák gyógy- és fürdőhelyekre. Szerk.: Reszler Géza. Salzburg, (1933), R. Kiesel Verlag. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, magyar nyelven.
Eger. Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai 2.. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, két kihajtható térképpel.
Szakoly. Képes helytörténet, gazdasági, társadalmi változások. Szakoly, 2002, Szakoly Község Önkormányzat. Kiadói papírkötés. Győri András, a szerkesztő bizottság egyik tagjának dedikációjával Tatár Attila tűzoltó vezérőrnagynak, BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatáság főigazgató helyettesének.
Hans Coudenhove: My African neighbors. Man, bird, and beast in Nyasaland. Boston, 1925, Little, Brown, and Company. Angol nyelven, kaidói egészvászon kötésben, kissé kopott hátsó borítóval. / In English, linen binding, slightly worn back cover.