Griebens Reiseführer sorozat 5 kötete: München und die Königsschlösser. Griebens Reiseführer 19. Berlin, 1906, Albert Goldschmidt. 26. kiadás. Térképpel illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, Karte von Oberbayern térkép hiányzik. Paris und Umgebung. Griebens Reiseführer 21. Berlin, 1926, Grieben. 15. kiadás. Térképekkel illusztrált. N...
Ezerszínű Magyarország sorozat 6 kötete: Szombathy Viktor: Az Északi hegyek ölelésében. Varga Domokos: Aranyhomok Lázár István: S középen ott a Velencei-tó... Csák Gyula: Vadregényes Pusztaság. Csányi László: Bejártam Tolnát-Baranyát. Tüskés Tibor: A nyugati kapu. Bp.,1979-1988, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
La Suisse. Terre de travail et de liberté. Lausanne, é. n., Office suisse d'expansion commerciale. Foltos papírkötésben, számos illusztrációval, jó állapotban.
Nyisztor Zoltán: Felhőkarcolók, őserdők,hazátlanok. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp., é.n., Magyar Katolikus Írók Könyvei, (Pallas-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, foltos borítóval.
Szoknok Megyei Múzeumok Évkönyve VII. kötet. Szerk.: Kaposvári Gyula, Madaras László, Tálas László. Szolnok, 1990, Damjanich János Múzeum, (Verseghy Nyomda.) Kiadói papírkötés. Benne számos érdekes írással. Közte Fettich Nándor, Bálint Csanád, Novák László és mások írásaival.
Demeter Zsófia - Gelencsér Ferenc: Székesfehérvár anno...Pillanatképek egy város életéből. Székesfehérvár, 1990, István Király Múzeum-Fejér Megyei Múzeumegyesület. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
Budapest kétezer esztendeje a gyógyfürdők városa. Szerk.: Gaál András. Budapest. A Gyógyfürdők városa. Bp., 1944, Hungária Nyomda Rt. Kiadói illusztrált papírkötés. Budapesti Központi Gyógy- és Üdölőhelyi Bizottság Kiadása.