Dr. Kolosváry Bálint: A magyar magánjog tankönyve. II. kötet: kötelmi jog-családjog-öröklési jog. Bp.,1911, Grill Károly Könyvkiadóvállalata,(Légrády Testvérek Könyvnyomda-ny.), 840 p. Harmadik kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, a 30/31. oldal kijár,530-543. oldalak között laza, kissé sérült fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, névbejegyzéssel.
Dr. Marschalkó János: A hatályban levő igazságügyministeri rendeletek rendszeres gyűjteménye. IV. kötet: Büntetőjog és eljárás. Jogsegély. Bp., 1896, Grill Károly, (Hungária-ny.), 582 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer N.-kötésben, részben festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, kis sérüléssel a gerincen, kissé foltos lapszélekkel.
Építésügyi szabályzat Budapest, fő és székváros területére. Az 1870. évi X. törvénycikk alapján kiadja Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1899, Légrády. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, bejegyzésekkel, át és aláhúzásokkal.(6-7. oldal, XVIII. fejezetnél (99-101. oldal.)) Gerlóczy Tamás (1870-1940) székesfővárosi főmérnök, műszaki t...
Jogi műszótár. I. kötet. Magyar-német rész. Szerk.: Dr. Schwartz Izidor-Dr. Hojtás Ödön. Jogi Zsebkönyvek Gyüjteménye IX. kötet. Bp., 1914, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval. Ritka!
Dr. Párniczky Mihály: Az ősiség a XIX. században. Bp., 1940, Stephaneum Nyomda, 64 p. Kiadói papírkötés. Különlenyomat dr. viski Illés József emlékkönyvéből.
Dr. Párniczky Mihály: A magyar ius regium az árpádházi királyok korában. Illés szeminárium kiadványai 6. sz. Bp., 1940, Általános Nyomda, 71 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval.
Horovitz Ede: A járási segélyalapok Boszniában és Hercegovinában. 1892, bosznia-hercegovinai országos kormány kiadása. Félvászon kötés, festett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
Igazságügyi zsebtörvénytár. Összeállították és jegyzetekkel ellátták: Dr. Térfy Gyula és Dr. Térfy Béla. Bp., 1948, Grill Károly. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán hosszában kisebb törés, hiányzó elülső szennylappal, de belül jó állapotban.
1928 Az 1927. évi január hó 25. összehívott Országgyűlés Képviselőházának Irományai. XI. kötet. Bp.,1928, Pesti Könyvnyomda Rt., X+500 p. Átkötött félvászon-kötés.
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V. kötet: 1913-1926. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1928, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapító...
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.