Horváth József: Bölcsészettörténet. I. kötet: Az ókori filozófia története. [Unicus, több kötete nem jelent meg.] (Átnézték: Antal Géza és Rácz Lajos.) Pápa, 1914. Ref. Főiskolai Könyvnyomda. XI + [1] + 816 p. Aranyozott félvászon kötésben, jó állapotban
Szelényi Ödön: A filozófia alapfogalmai. Tudományos zsebkönyvtár 195. szám. Bp.,1907, Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. Kiadói papírkötés, kissé sérült kötéssel.
Latin-magyar zsebszótár a középiskolák számára. I. Latin-magyar rész. II. Magyar-latin rész. Szerk.: Schmidt József. Bp.,én., Athenaeum, 429+3+303 p. Nyolcadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szocialista mozgalmak krónikája. 1750-1928. Budapest, 1928, Népszava. Színes képek hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
Pikler Gyula: A lélektan alapelvei. Az élmény megmaradása és ellentétessége. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly, 174 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal.
Ballagi Mór: Iskolai és utazási magyar és német zsebszótár. Magyar és német rész, német és magyar rész. (Egybekötve)Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 408+368 p. Átkötött modern félműbőr-kötés, kopottas borítóval.