Émile Boutroux: Tudomány és vallás a jelenkori philosophiában. Fordította Fogarasi Béla. Bp., 1914, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Dr. Philipp Kálmán: Társalgási alapon szerkesztett új német nyelvtan. (Deutsche konversations-grammatik für Ungarn.) Tankönyvsorozat Gaspey-Otto-Sauer módszer. Heidelberg, 1922, Groos Gyula. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Jó állapotban.
Aristotelés: Az Athéni állam. / Pseudo-Xenophón: Az Athéni Állam. Fordította: Ritoók Zsigmond. A bevezetést és a magyarázatokat írta Sarkady János. Görög és Latin Írók. Scriptores Graeci et Latini 2. Bp.,1954, MTA, 281+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a tartalomjegyzék fordítva van bekötve, görög és magyar nyelven. Jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Első teljes magyar fordítások.
Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Boda István (1894-1979):A magyar alkalmazkodás problémája. Új élet felé 10. szám. Bp., é.n.(1941), Studium,16 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány.
Dr. Josef Szinnyei: Finnish-ugrische Sprachwissenschaft.(Dr. Szinnyei József: Finnugor nyelvészet.) Sammlung Göschen. Berlin-Leipzig,1922, Walter de Gruyter&Co. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal, német nyelven./Linen-binding, in German language.