Szepesi Imre: Latin mondattan gyakorlatilag előadva. II. rész: Mondatkötés. Szepesi Imre kegyes tanítórendi tag által Kühner és egyéb szerzők után. A tanuló ifjúság használatára. Pest, 1872, Kocsi Sándor, VIII+300+52 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, jó állapotban.
Francia nyelvkönyvek, 3 db: Macher Ede: Francia olvasókönyv. A felsőbb leányiskolák V-VI. osztálya számára. Bp.,1908, Athenaeum. Második kiadás. Egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon pecsétekkel, ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos. Francia nyelvkönyv és kereskedelmi levelező felső kereskedelmi iskolák használatára. Szerk.: Dr. Latzkó Hugó-Dr. Honti Rezső. I. rész: A második osztály ...
P.-F. Le Play: La Réforme Sociale. Bulletin, de La Société D'Économie Sociale et des Unions de La Paix Sociale. Párizs, 1906, Secrétariat de La Société D'Économie Sociale, 204 p. Korabeli félvászon-kötés, francia nyelven. / Contemporary half-linen-binding, in French language.
The Living Webster Encyclopedic Dictionary of the English language. Chicago, 1975, The English Language Institute of America. Angol nyelven. Kiadói keménykötés,aranyozott lapélekkel, sérült gerinccel.
(Francis) Bacon: A Novum Organum első része. Fordította Balogh Ármin. Filozófiai Írók Tára. Bp., 1885, Franklin-Társulat, 156+1 p. Átkötött félvászon-kötés. Ritka! Első magyar kiadás.
Pauler Ákos: Aristoteles. Filozófiai Könyvtár 1. kötet. Szerk.: Kornis Gyula. Bp., 1922, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 153+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az utolsó két lap javított, az eredeti papírborítót az elülső szennylapra kasírozták, egyébként jó állapotban.