Sík Sándor: A boldog ember inge. Mese hét részben. Illusztrálta Nagy Sándor. Bp.,(1930), Szent István Társulat. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Zenei lexikon. A zenetörténet és zenetudomány enciklopédiája I-II. kötet (teljes) Szerk. Szabolcsi Bence és Tóth Aladár. Számos képtáblával és szövegillusztrációval. Bp., 1930-1931. Győző Andor. Egységes, kiadói egészvászon-kötésben, a II. kötet hátsó kötéstáblája, és a kötéstábla belseje foltos, két képtálba kijár, az I. kötetben a IX/X. képtábla lapja sérült, hiányos, szakadt.
A Franklin Kézi Lexikona II-III. Bp., 1911-12. Franklin Társulat. Kiadói szecessziós, aranyozott gerincű félbőrkötésben, kissé kopott gerincekkel, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
Hatvany Lajos: Feleségek felesége. Petőfi, mint vőlegény. A borító grafikája Jeges Ernő (1898-1956) munkája. Bp.,1919, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 354 p.+6 t.+2 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat felhasználták, a félvászon borító kissé kopott, karcos, a hátsó papírborító és az utolsó két lap foltos, egyébként jó állapotban.
A magyar művelődés története. 1-2. köt. (Egy kötetben.) Szerk.: Lukács György. A könyv fametszetű díszeit Reiter László készített. Bp.,[1929], Pantheon, 678 p. Gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró elülső szennylappal. egy hiányzó térképpel, a 390-395. oldalak között az illusztrációk kijárnak.
Verne Gyula: A Robinsonok iskolája. Regény. Fordította: Visi Imre. Bp., 1896, Franklin-Társulat, 285+2 p. Második kiadás. Számos illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett piros egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, néhol kissé foltos lapokkal.
Vörösmarty Mihály összes költői művei II. kötet. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 751+1 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapélekkel.
Mikszáth Kálmán: Beszterce Ostroma. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat 2. Bp.,én., Révai,(Légrády-Testvérek, 291 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.