Dóczi Lajos munkái IX. kötet: Schiller: Wallenstein. II. kötet. Drámai költemény három részben. Fordította: Dóczi Lajos. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), Hornyánszky Viktor-ny. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel és borítóval.
Dóczi Lajos munkái X. kötet: Goethe költeményei. Fordította: Dóczi Lajos. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel és borítóval.
Göre Gábor (Gárdonyi Géza): A pesti úr. Bp., 1925, Globus. Mühlbeck Károly szövegközti illusztrációival, kiadói javított, festett, aranyozott egészvászon kötésben
Gárdonyi Géza: Bojgás az világba mög más mindönféle. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Dick Manó, (Globus-ny.), Hatodik eresztés. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, javított gerinccel, kissé szakadt borítóval. Számozott, 3073. számú példány.
Omár Kháyyám: Rubáiyát. Szabó Lőrinc fordítása. Bp., [1943], Új Idők Irodalmi Intézet. 664. Számozott példány! Félvászon kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Kazinczy Ferenc válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta Balassa József. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),XIX+395 p. Korabeli dúsan aranyozott egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, jó állapotban.
Stockton, Frank R(ichard): Pomona úti levelei Euphemiához, volt feleségéhez
Forditotta Zigány Árpád Frost A. B. eredeti képeivel Bp. 1901. Franklin-Társulat. 206 l. Kiadói vaknyomásos egészvászon sorozatkötésben szennylap kijár.