Vörösmarty-album. A költő életrajza és válogatott versei. Szerk.: Salusinszky Imre. Bp., 1909, Wodianer. Enyhén kopott, díszes, aranyozott, festett vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás.
A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által dedikált. A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
Gyimesi László 2 könyve:
Kérdezd meg Bulendát! (Sörkeksz a Vakegérből.)
Még egy kört, Bulenda! (Sörkeksz a Vakegérből II.)
Bp.,2002-2004, KKDSZ. Kiadói papírkötés.
A Kérdezd meg Bulendát! c. könyv a szerző, Gyimesi László (1948-) által dedikált.
Ifj. Hegedűs Loránt: Utolsó jussunk: A szó. Ifj. Hegedűs Loránt parlamenti beszédei 1998-2002. Bp.,2007,Püski. Kiadói papírkötés. A szerző, Ifj. Hegedűs Loránt (1968- ) által Jókai Anna (1932-2017) írónőnek és férjének dedikált példány.
Brecht, Bertold: Kalendárium. Régi és új históriák. Bp., 1958 Magyar Helikon. 45/1100 számozott példány. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
Jakab Elek: A levéltárakról tekintettel a magyar államlevéltár-ügyre. Székfoglaló értekezés. Bp.,1877, MTA, (Athenaeum), 190+1 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.