Walt Disney A teknősbéka és a nyúl. A Walt Disney studio szövegével és képeivel. Ford. Altay Margit.
Bp. (1943.) Palladis 43 l. 6 t. Kiadói kopottas félvászon-kötésben.
Marssó József: A titokzatos alagút. Jaski István rajzaival. Bp.,é.n., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói kopottas félvászon-kötés, de belül jó állapotban.
Tutsek Anna: Vidorka. Regény fiatal leányok számára. Ifjusági könyvek. Bp., 1916, Singer és Wolfner. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, 78-83. oldalak között a lapok kijárnak, de egyébként jó állapotban.
Marltitt E.: Gizella grófnő. Fordította Kárpáti János. Bp., 1896, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötésben, Wolfner J. -kötésben, kopottas borítóval, az elülső kötéstáblán a vászon egy kis részen hullámos.
Németh László: A minőség forradalma. (-II. kötet (Egyben.) I. kötet: Európa. II. kötet: Új enciklopédia felé. Bp., 1943, "Magyar Élet". Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.