Radó Antal: Idegen költők albuma. Műfordítások a XIX. század lyrájából. Bp., 1891, Lampel Róbert. Díszes, kicsit megviselt, félig elváló vászonkötésben.
Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai II. kötet: A beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kísérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Dr. Csergő Hugó és Balassa József. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói kissé kopottas aranyozott félbőr kötés. Jó állapotban.
Böngérfi János: Egy rét virágainak és egy jegenyének regéi. Költői elbeszélés. Xantus Sándor művészi tollrajzaival. Bp., 1941, Scholtz Testvérek. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Révai Nagy Lexikona I-XXI.+ Kiegészítő I. kötet. Hasonmás kiadás. Teljes sorozat! Kiadói, egységes, gerincén aranyozott vászonkötésben, az elülső táblán vaknyomásos díszítéssel. Szép állapotban!
Kassák Lajos: Egy ember élete I-III. (Egybekötve.) I. Gyermekkor. II. Kamaszévek. III. Csavargások. Bp., é.n., Dante. Egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Abonyi Lajos: A fonó krónikája I-III. kötet. (Egybekötve.) Beszélyek a magyar népéletből. I. kötet: A szegény Szűcs Marcsa. II. kötet: A sári biró lánya. Pap János országa. Bogár és bársony. III. kötet: Paraszt dráma. Két falu baja. Bp., 1891, Ruzitska Ármin, 159+254+204 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, a borítók elülső oldalait felhasználták, de belül jó állapotban.
Kisfaludy Károly minden munkái. III-IV. kötet. Pest, 1872, Heckenast Gusztáv. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Ötven év. A magyar lányok albuma. 1894-1944 legszebb ifjúsági elbeszélései. Szerk.: Tutsek Anna. Bp., é.n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. Kiadói félvászon-kötés, egészoldalas illusztrációkkal.
Guglielmo Ferrero: A harmadik Róma I. A két igazság. Fordította Révay József. Bp., é.n., Genius. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. 1647. számú számozott példány.
Vegyes könyvtétel, kb. 50-60 db:
Ifjúsági, és mesekönyvek, néhány marxista témájú könyv, egy-két regény, és utikönyv...stb. Különféle kiadásban, változó állapotban.
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az élet útmutatója. 1200 oldal, 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközti rajzzal és számos színes műmelléklettel. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.