Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1900, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel és gerinccel, 82-87. oldal között kijáró lapokkal, 5 hiányzó melléklettel, egy melléklet többlettel (a műteremben.)
Ókori hitéleti és művészeti régiségek képgyüjteménye. Segédkönyv a történelem és irodalom szemléltető taníiásához. A középiskolás és hasonló foku fiu- és leányiskolák számára s magánhasználatra. Szerk Polgár György. 715 ábrával. Miskolcz, 1896. Lővy József, V+206 p. 26. oldaltól gazdag képanyaggal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval,laza fűzéssel, a címlapon névbejegyzéssel, n...
Ungarnfibel. Eine Bilderreihe aus dem Leben und Schaffen des ungarischen Volks. Bp., é. n., Verlag des königlich ungarischen Handelsamts. Balogh Rudolf fényképeivel. Vászonkötésben, jó állapotban.
Barcsay Jenő 2 db könyve: Ember és drapéria. Szentendre, 1988, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága.; Művészeti anatómia. Bp., 1991, Corvina. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Dr. Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészett9rténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.) Dunántúli Szemle Könyvei 220. Szombathely,(1943), Marineum Könyvnyomda Rt., 106+6 p. Számos szövegközti képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötésben.
Száz színész egy sorba... Rajzolták Gedő Lipót és Gellért Lajos. Bp.,[1923], Amicus,(Világosság Könyvnyomda Rt.) Aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos lapszélekkel. Gedő Lipót