Sikota Győző: Hollóházi kerámia. Bp.,1961, Műszaki. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva, egy oldalon porcelán védjegyekkel. Kiadói papírkötés. Megjelent 1600 példányban.
Kono Bairei: Seidenschwanz und Orchidee. Japanische Meisterholzschnitte mit naturkundlichen Erläuterungen. Leipzig, 1958, Prisma,VI+68+3 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, német nyelven. 48 oldalon egészoldalas illusztrációkkal madarakról. Kono Bairei (1844-1895) neves japán festő, madarakat és virágokat ábrázoló munkásságáról szóló könyv. A madár-virág kompozíció (kachoga) k...
C. H. Wylde: How to collect continental china. London, 1907, George Bell and Sons, XIV+253 p.+40 t. Számos fekete-fehér egészoldalas fotóval és védjegyekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, angol nyelven.
Magyar Erotika. Hungarian Erotica. Kiállítási katalógus. Bp.,2002, Newmark Hungary Kft.-PolgART. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. Kereskedelmi forgalomba csak korlátozott példányszámban került.
[Salomon] Reinach: A művészet kis tükre. Fordította és részben átdolgozta Zádor Anna. Bp., 1943, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés, a borítóra egy képet ragasztottak.
Emil Preetorius: Chinesische Holzschnitte. Insel-Bücherei Nr. 164. Lepizig, 1958, Insel-Verlag. Kétoldalas és egy egészoldalas illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven.