Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félv...
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Második kiadás (1-2 kötet). Új dolgozat (3-6. kötet). Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a borítók és a gerincek kissé kopottasak, a II. kötet gerince kissé sérült, de belül jó állapotban, festett lapélekkel.
Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp.,1902-1904, Franklin-Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Balla Antal: II. Rákóczi Ferenc. Nagy idők, nagy emberek 8. kötet. Bp.,(1943), Cserépfalvi, 463 p.+8 t. Első kiadás. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
N. Iorga: Historia des Roumans de Tranylvanie et de Hongrie I-II. kötet. Bucarest, 1940, k.n.,364 p.+21 t.+356+4 p.+22 t. Francia nyelven. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Átkötött korabeli félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
Balla Antal: A liberalismus törrténelme. Gazdasági és politikai tanításai. A borító Végh Gusztáv grafikus munkája. Bp.,1926, Légrády. II. kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, felvágatlan lapokkal.
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete. 2 db térképmelléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, boritón folttal