Steier Lajos: Haynau és Paskievics. II. kötet. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. A szabadságharc revideált története 4. Bp.,é.n., Genius. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ex libris-szel. Vadász Endre (1901-1944): Ex libris Dr Lusztig István, fametszet, papír, 10×7,5 cm
Nagy Imre: Viharos emberöltő. (Facsimile kiadás és átírás!) Bp., 2002, Nagy Imre Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Emlékkönyv a Hóman-Szekfű-Kerényi szerkesztésében kiadott egyetemes történet megjelenése alkalmából. Bp., Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
Kossuth a magyar igazságért. Válogatta és magyarázattal ellátta: Bodor György. A szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső munkája. Nemzeti Könyvtár VI. évf. 122-123. szám. Bp.,1944, Stádium. Kiadói papírkötés.
Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 1. köt. Bp., [1943], Korvin Mátyás Magyar-Olasz Egyesület - Franklin. Kissé laza, viseltes félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Gyűjtötte és magyarázza - - Négy képpel. Bp., 1896, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, Gottermayer-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, jó állapotban. Első kiadás.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.