[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország' I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. 1840 évi kiadás. Pest, 1840, Trattner-Károlyi, 202 + 48 p. Hiányos, térkép hiányzik. Korabeli megviselt félbőr kötésben
Pest megye műemlékei I-II. kötet. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az II. kötet papírborítója javított.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XXI. kötete: Szent István Koronája országainak VIII. kötete: Horváth-Szlavonország. Bp., 1901, Magyar Királyi Állami Nyomda. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett, dombornyomásos, piros egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, jó állapotban.
Veszprém megye földrajzi nevei IV. A veszprémi járás. A Magyar Nyelvtudományi Társaság Kiadványai 194. Bp., 2000, Magyar Nyelvtudományi Társaság. Kiadói papírkötés.
Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészégügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Bp., 1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, X+16+704+2 p.+ t.(ebből 1 színes)+ 2 kihajtható térkép (az egyik szakadt, a másik szétszakadt.) Első kiadás. Szövegközti képekkel, korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói egészvászon...
Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon...