Szekszárd. 1944-1974. Szerk.: K. Balog János, Letenyei György, Mátyás István. Szekszárd, 1974, Szekszárd Város Tanácsa. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban. Megjelentette Szekszárd város Tanácsa a város felszabadulásának 30. évfordulójára.
Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó: "A tudományosság és kultúra bölcsője." Veszprém város története a kezdetektől napjainkig. Veszprém, 2008, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata. Rengeteg színes fotóval illusztrált, Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Böszéné Szatmári-Nagy Anikó által dedikált.
Barsi Ernő: Sály. Egy bükkalji falu a hagyományos gazdálkodás idején. A miskolci Herman Ottó Múzeum néprajzi kiadványai XVII. Miskolc, 1987, Hermann Ottó Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Veress D. Csaba: A három Pécsely története. A község története a magyar honfoglalástól napjainkig. Veszprém Megyei Levéltár kiadványa 9. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Tanulmányok tolna megye történetéből I.-II. kötetek. Szerk.: Dr. Puskás Attila. Szekszárd, 1968-1969, Tolna Megyei Tanács. Kiadói nylon-kötésben, a II. kötet nylon-kötése elvált a kartontól. Az I. kötet megjelent 2000 példányban.
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bp.,2004, Fekete Sas Kiadó. Második kiadás. Számos egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban. Reprint kiadás.
Sven Hedin: Első utam Ázsiába. Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel.
Katz Richárd: Vidám napok barna emberek között. Fordította: Görög Imre. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított gerinccel.