Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott gerinccel, intézményi bélyegzővel.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Karl Baedeker: Tirol, Voralberg und Teile von Salzburg und Kärnten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1923, Karl Baedeker, XL+512 p. 37. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval, pár helyen amatőr módon javított kötéssel, egy térkép kijár, egy lap (31-32.) szakadt, sérült. / Linen binding, some pages repaired, one page damaged, one map ...
Terézváros és munkásmozgalma. I-II. rész. I. rész: Pille György: A Terézváros kétszáz éve. II. rész: A Terézváros munkásmozgalma. Szerk.: Szinai Miklós. 1867-1945. Bp.,1970, VI. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága-MSZMP VI. kerületi Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói nylon-kötés, kiadói kartontokban.
Cadioli, Pietro Lincoln: Sesto San Giovanni. Sesto San Giovanni, é.n., "Il Cavallino D'Oro". Megjelent 300 példányban. Kiadói kartonált kötés, tékával, jó állapotban.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár,[1937], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Major Miklós: Szilágyfalu. Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Szerk.: Botlik József. Száz magyar falu. Bp., é.n, Száz Magyar Falu Könyvesháza Kht. Kiadói kartonált papírkötés.
Két könyv a Csallóközről: Püspöki Nagy Péter: A Csallóköz neveiről. Győr, 1989, Győr-Sopron Megye Levéltára. Kiadói papír védőborítóval. Házi Jenő: Pozsony vármegye középkori földrajza. Csallóközi Kiskönyvtár. Bp., 2000. Kalligram Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.