Visegrády Gabriella: Parti szél. Budapest, [1943.] Dr. Vajna és Bokor. Kiadói félvászon-kötésben, színes, illusztrált kiadói papírborítóban. A borító szélei kissé szakadtak, ettől eltekintve jó példány.
Bán Márton: Bolyongás Európában. Bp.,1944, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, a belső kötéstáblák és szennylapok foltosak.
Budapest kétezer esztendeje a gyógyfürdők városa. Szerk.: Gaál András. Budapest. A Gyógyfürdők városa. Bp., 1944, Hungária Nyomda Rt. Kiadói illusztrált papírkötés. Budapesti Központi Gyógy- és Üdölőhelyi Bizottság Kiadása.
Különféle cikkek, és írások, könyvek Széchényi Istvánról, és Széchényi Ferencről, összesen: 9 db Csorba László: Széchényi István. Bp., 1991, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Szent István Akadémia Értesítője. 1943. XXVIII. kötet. Szerk.: Papp Károly. Bp.,1944, Szent István Akadémia. Kiadói papírkötés. Benne: Gruber Miklós: III. gróf Széchényi Ferenc hatása fiá...
Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete.) Fordította: Benedek Marcellné. A világjárás hősei. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kopottas borítóval.