5 000 Ft
12,95 EUR, 14,29 USD
Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I-II. kötet. (Egybekötve.) I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. II. kötet: A magyar költészet Zrínyitől Kisfaludy Sándorig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240+XII+282 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, sérült gerinccel, Zrínyi Miklós portréja hiányzik, ajándékozási sorokkal és tulajdonosi bejegyzésekkel a szennylapokon.