[August Hermann Niemeyer (1754-1828)] Niemayer Ágoston Hermann: Nevelés és tanítás tudomány a szülék, a házi és oskolai tanitók számára. Irta német nyelven - -, a mint azt, az austriai oskolák állapotját is szem előtt tartván, a 6. kiadás szerént rövidebbre szabva kidolgozta Chimani Leopold. Magyarázta, s a hol szükségesnek láttzott, a magyar nevendékek szükségéhez alkalmaztatta Ángyán János. I. k...
Josephus Verner: Philosophia Moralis. Pestini (Pest), 1835, Tratner-Károlyi, 16+488 p. Latin nyelven. Átkötött modern papírkötés, foltos, az utolsó pár lap sérült.
Ch. R. Gibson: A tudomány hősei. Angolból fordította és a két Bolyai életrajzával megtoldotta Halász Gyula. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Boissier,Gaston: Cicero és barátai.Tanulmány a Caesar korabeli római társadalom fölött. Bp., 1876. MTA. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé sérült gerinccel