Lossai Péter óvári magyar embernek, a Litvániában működő földmérőnek, a hozzáférhető és a hozzá nem férhető tárgyak magasságának, valamint síkon és mélyben létesített, mérendő hosszúságú, szélességű és mélységű tárgyak geometriai úton végzett megméréséről szóló Jegyzetei és Ábrái amelyeket Bolognában tanulva az 1498. évben szerzett. [Pécs, 1969, Geodézia], 9-14+17-48+49-119 p. A könyv borítója hiá...
Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je. Családi kérdezz-felelek. Bp., 1995, Reader's Digest Válogatás. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Díszes vászonkötésben, az aranyozás jó állapotban.
Vargha Domokosné-Kanyó Sándor: ... csillagkoronák éjféli barátja. Tittel Pál élete és működése. Bp.,1988, Akadémiai Kiadói. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Dr. Forel Ágoston: A nemi kérdés. Természettudományi, lélektani és egészségtani tanulmány a jövendő fontos szociális feladatainak megoldási kísérleteivel. Bp., 1926, Nova. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinc, belül ragasztott, kopottas állapotban.
A magyar orvosok és természetvizsgálók 1876. augusztus 22-től egész 28-ig Máramaros-szigeten tartott XIX. nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Szerk.: Dr. Gerlóczy Gyula, Dr. Dulácska Géza. Pólya József és György József orvostudorok arczképeivel és több fametszettel. Bp.,1878, M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda, XXX+168 p.+ 7 t. Papírkötés, rossz állapotban, szétvált, sérült kötéssel, hiányz...