Darányi Gyula: Az iskoláskor egészségügye. Bp., 1933, Országos Közegészségügyi Egyesület Tudományos Szakosztálya. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Vörös József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 346 p. + XV melléklet. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, kopottas borítóval, az elülső borító és a lapok hullámosak. Dr. Keszi Kovács László (1908-2012) néprajzkutató, az Erdélyi Tudományos Intézet, gróf Teleki Pál Tudományos Intézet, a kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudom...
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság I-II. kötet. Fordította: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, néhány foltos lappal.
M. Platen: Die Neue Heilmethode. II. Band. Berlin-Leipzig-Wien-Stuttgart, , Deutsches Verlaghaus Bong & Co. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, hiányzó táblákkal, 874-879 oldalak között hiányzó lapokkal, kijáró lapokkal, megviselt állapotban, német nyelven./ Linen-binding, without tables, from 874 to 879 without pages, some pages are coming out, in German language, in poor condition.
Császár Elemér: A röntgensugárzás és gyakorlati alkalmazása. Bp., 1934, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, hiányzó címlappal.
Dr. Richard J.: Oczeánográfia. Fordította Dr. Pécsi Albert. Bp.,1912. Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XI+576 p. Számos szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói, illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Dr. Erdey-Grúz Tibor: Vegyszerismeret I-II. Kézikönyv drogisták, vegyszer-és gyógyárukereskedők számára. I. kötet: Szervetlen vegyszerek. II. Szerves vegyszerek. Bp., 1943, Athenaeum. Átkötött modern egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Magdics Gáspár: Tanulságosabb fejezetek a természettudományok köréből. Bp., 1922, Szent István Társulat. Második kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, a tartalomjegyzéknél javított oldallal, de egyébként jó állapotban.