Taine, Hippolit Adolf: A jelenkori Francziaroszág alakulása. Ford. Dr. Toldy László, Csiky Gergely. 1 köt.
Bp. 1881. MTA. 1 sztl. lev. 664 l Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egyetlen magyar kiadás.