Mudrony Pál: Magyar Üzletkönyv. Bp., 1881, Szerzői kiadás, Buschmann Ferenc-ny., 2+226 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopásoktól eltekintve szép, megkímélt állapotban. Szerzői dedikációval. Egyetlen kiadás! Ritka! Mudrony Pál (1843-1891) közgazdasági író, újságíró, miniszterelnöki sajtóosztály hivatalnoka, Mudrony Soma (1841-1897) jogász, közgazdasági író, országos iparegyesületi ...
Mudrony Soma: Iparpolitikai tanulmányok a hazai ipar emelése tárgyában. Függelék: Az iparegyesület által a fontosabb hazai iparágak állása és emelésének eszközei iránt eszközölt enquete munkálatai és pedig: kérdőpontok, válaszok és szakosztályi határozatok. Bp., 1877, Országos Magyar Iparegyesület,(Pesti Könyvnyomda Rt.-ny.), XI+302 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopottas b...
Filozófiai Írók Tára 5 kötete és az Officina könyvtár 1 kötete: [David] Hume: Vizsgálódás az emberi értelemről. Fordította magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Filozófiai Írók Tára III. kötet. Bp. 1906. Franklin-Társulat, VI+2+207 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, jó állapotban. [Immanuel] Kant: Kant prolegomenái minden leendő m...
Dr. Kiss Áron és Dr. Öreg János: Nevelés és oktatástan. Bp., 1879. Dobrowsky és Franke. 188p. Címlapon kis hiánnyal. Korabeli kopottas félvászon kötésben.
Friedrich Nietzsche: Ecce Homo. Nietzsche Válogatott Munkái. Sajtó alá rendezte és fordította: Varró István. Bp.,[1926], Világirodalom Könyvkiadó-Vállalat, 238+2 p. Kiadói félvászon-kötés.
Friedrich Nietzsche: Jón, rosszon túl. Nietzsche Válogatott Munkái. Fordította: Reichard Piroska. Sajtó alá rendezte Varró István. Bp.,[1924], Világirodalom Könyvkiadó-Vállalat, 279+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró hátsó szennylappal.
Közgazdasági enciklopedia. 1-3. köt. Szerk.: Szterényi József. Bp.,(1929) ,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet borítója foltos, a I. kötetben a 3-4. oldal, és az előszó lapja kissé sérült, részben kissé összeragadtak, de a szöveg olvasható, a II. kötetben a szennylapok sérültek, az elülső szennylap kijár, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik. Négy k...