Émile Boutroux: Tudomány és vallás a jelenkori philosophiában. Fordította Fogarasi Béla. Bp., 1914, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Aristotelés: Az Athéni állam. / Pseudo-Xenophón: Az Athéni Állam. Fordította: Ritoók Zsigmond. A bevezetést és a magyarázatokat írta Sarkady János. Görög és Latin Írók. Scriptores Graeci et Latini 2. Bp.,1954, MTA, 281+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a tartalomjegyzék fordítva van bekötve, görög és magyar nyelven. Jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Első teljes magyar fordítások.
Francia nyelvkönyvek, 3 db: Macher Ede: Francia olvasókönyv. A felsőbb leányiskolák V-VI. osztálya számára. Bp.,1908, Athenaeum. Második kiadás. Egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon pecsétekkel, ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos. Francia nyelvkönyv és kereskedelmi levelező felső kereskedelmi iskolák használatára. Szerk.: Dr. Latzkó Hugó-Dr. Honti Rezső. I. rész: A második osztály ...
Bourdeau János: A jelenkori gondolkozás mesterei. Ford.: Fredericzky M. és Irmei Ferenc. Bp.,1907, MTA. Korabeli egészvászon-kötés, kopottas gerinccel belül jó állapotban.
Olasz nyelvkönyv és szótár: Dr. Móritz György-Dr. Szabó Győző: Olasz nyelvkönyv. I/A. Nyelvkönyv kezdőknek. I primi due passi. Bp.,2000,Nemzeti Tankönyvkiadó. 5. kiadás. Kiadói papírkötés. Herczeg Gyula: Olasz-magyar, magyar-olasz szótár. kisszótár sorozat. Bp.,1987, Terra. Kiadói egészvászon-kötés, a magyar-olasz szótár részben pár lap kijár.