1944 Vas Zoltán (1903-1983) író, 56-os államminiszter, abban az időben a Vörös Hadsereg tisztje, 3 db Rákosi Mátyásnak, Gerő Ernőnek és Révai Mihálynak szóló levelének saját maga által készített gépiratos másolata. A levelekben jelentést tesz a Vörös Hadsereg bevonulása nyomán kialakult magyar közhangulatról, az "igen komoly excessusokról" törvénytelenségekről. 11 gépelt oldal
1958 Részvétnyilvánító levelek Bán Tibor (?-?) egyetemi docens és felesége, Bán Zsuzsa részére, többek között Pogány Frigyes építész-művészettörténésztől és Laurin Luchner művészettörténésztől, összesen 6 db
1959-1982 Mezei József (1930-1986) irodalomtörténész, ELTE BTK XIX. századi Irodalomtörténet tanszék vezető profeszorának Tanszékének vezető professzorának levelezése, neki szóló levelekkel, meghívókkal, közte Dr. Diószegi András (1929-1979) irodalomtörténész, kritikus halálozási értesítőjével, 25 db.
cca 1960 Magyar Birkózó Szövetség sportfegyelmi testületeinek anyaga. Fegyelmi ülések iratanyaga több sportoló ügye és a fegyelmi szabályzat. kb 40 oldal
1961 Azonosítatlan rövidfilm eredeti tekercse. Készítették: Gábor József, Janovics Sándor, Simon László, Szerepel benne többek között Balogh Irén. Az stáblista első fele hiányzik. Két kis darab a stáblisttából elvágva. / 1961 Unknown Hungarian short-movie.
1972 Autóbusztúra a Szepességbe, a Tátrába, Krakkóba és a Vág völgyén át Pozsonyba, Tátrai túra útikalauza, Mélyépterv Sportkör Természetjáró Sz. o., 39p
1973 Somogyi József (1916-1993) Kossuth-díjas szobrászművész pápai Petőfi-szobor szoboravató ünnepségének meghívója, préselt rézlemez díszítéssel, rajta Somogyi József saját kezű dedikációjával, kis sérüléssel.