Bözödi György Székely bánja. Kolozsvár, ,Tizenhét Erdélyi Fiatal Író. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos, hiányzó elülső előzéklappal, kissé sérült címlappal. ,,Ezt a könyvet a következő tizenhét erdélyi fiatal író adta ki: Abafáy Gusztáv, Balog Edgár, Bányai László, Bözödi György, Flórián Tibor, Hegyi Endre, Jancsó Elemér, Jordáky Lajos, Kiss Jenő, Kovács Györ...
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I.-II. Budapest., 1928, Franklin-Társulat, 389+330 p. Kiadói papírkötésben, kopottas, kissé foltos borítóval.
Vegyes bábjátszással kapcsolat könyvek, 4 db: Bábjátékos kiskönyvtár 8. Szokolay Béla emlékfüzet. Bp.,[1961],Népművelési Intézet. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kissé hiányos gerinccel. Óhidy Lehel (1925-1977) bábművész névbélyegzőjével. Bábjáték kultúra. I. évf. 1. szám. 1948. február 1. Szerk.: Tiszay Andor. Magyar Bábjátékosok Egyesületének közlönye. Bp., Magyar Művelődési Szövetség B...
Karácsony Sándor: A nyolcéves háború. A borító A Tóth Sándor (1904-1980) grafikus munkája. A Magyar Diák Eligazitása. II. Bp.,1944, Exodus. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, javított kötéssel.
Szilágyi Dezső: Bábjáték az iskolában. Kós Lajos rajzaival. Bp.,1954,Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Horatius: Horatius Noster Anthologia. Magyar Horatius. Kerényi Károly bevezetésével. Összeállította: Trencsényi-Waldapfel Imre. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp.,1940, Officina. Magyar és latin nyelven. II. bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Ravasz László (1882-1975) aláírásával a címlapon.
Janus Pannonius: A Duna mellől. Fordította: Geréb László. Pohárnok Zoltán és Farkas L. eredeti fametszeteivel. Huszti József bevezető tanulmányával. Bp.,1940,Officina. Kiadói papírkötés, kis szakadással a gerincen.