Patai József: Harc a zsidó kultúráért. Bp.,(1937), Múlt és jövő, (Hungária-ny.), 318+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, a hátsó szennylap hiányzik.
Greif, Gideon: Könnyek nélkül sírtunk. Az auschwitzi zsidó Sonderkommando tanúskodik. Bp., 2016, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Sorsdöntő napok...I-IV. kötet. Nagyünnepi Machzor. Fordította és magyarázta: Dr. Krausz Fülöp. I. kötet: Rós-Hasana 1. napjára; II. kötet: Rós-Hasana 2. napjára; III. kötet: Kol-Nidre estjére. IV. kötet: Jom-Kippur napjára. Debrecen,(1942(5702), Nagy Károly Grafikai Műintézete, XVI+333+272+4+144+412 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. az I. kötet gerincén kis sérüléssel, jó...
A Peszach Hagada. Izrael Egyiptomból való kivonulásának elbeszélése. Magyarra fordítva. Bp., é. n., Schlesinger Jos. Könyvkereskedése. Aranyozott egészvászon kötésben.
Josef Kastein: Jeremias. Der Bericht vom Schicksal einer Idee. Wien,1938, Der Jüdische Buch-Klub. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. / Linen-binding, in German language.
Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Magyarra fordította Schön József. I. kötet. Bp., Schlesinger József. Kiadói egészvászon kötés, megviselt állapotban.
3 db könyv: Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen (Bp., 1945, Református Traktátus Vállalat); Efrájim Kishon 111 humoreszkje (1990, Officina Nova); Csepeli György: ...és nem is kell hozzá zsidó. Az antiszemitizmus társadalom-lélektana (1990, Kozmosz). Papírkötésben, jó állapotban.