Dr. Makara György-Dr. Mihályi Ferenc: Rovarok és betegségek. Összefoglalás az emberi egészségre káros ízeltlábúakról és betegségterjesztő szerepükről, különös tekintettel a hazai viszonyokra. Bp.,1943, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, foltos.
Dr. Kertész Tivadar-Dr. Gergely Jenő: Gyógyszertani repetitorium. Bp.,1912, Faragó Zsigmond Könyvkereskedése,(Uránia-ny.),4+262+4 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen.
Aussereuropäische Erdteile. E. von Seydlitz'sche Geographie III. kötet. Breslau, 1927, Ferdinand Hirt. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval./ Linen-binding, with worn and spotty cover, in German language.
Dr. Carl Zehden: Handels-Geographie auf Grundlage der neuesten Forschungen und Ergebnisse der Statistik. Wien, 1876, Alfred Hölder, 6+515 p.+1 kihajtható térkép-melléklettel. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, megerősített kötéssel, szakadozott térkép-melléklettel./ Linen-binding, damaged, in German language.
Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je. Családi kérdezz-felelek. Bp., 1995, Reader's Digest Válogatás. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.