Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, különféle dokumentum-reprodukciókkal, kiadói papír védőborítóban.
Weltall und Menschheit. Szerk.: Kraemer, Hans. 2., 4-5. köt. Berlin - Lipcse - Bécs - Stuttgart, é. n., Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Díszes, kicsit sérült szecessziós félbőr kötésben, az egyik javított gerinccel.
Dizseri Eszter: Zsindelyné Tüdős Klára. Életrajz - dokumentumokban 1895-1980. Magyarországi Református Egyház Kálvin János kiadója. Kiadói kartonált papírkötésben
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopott.
id. Alliquander Ödön: A magyarországi szénbányavállalatok s az ásványszénbányászat 1940-ben. A bányászat, kohászat, és földtan klasszikusai. IV. kötet. Miskolc, 1989, Nehézipari Műszaki Egyetem Könyvtára és Levéltára. Kiadói papírkötés.