Dr. Istvánffi Gyula: Tanulmányok a szőlő fakórothadásáról. A M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampelologiai Intézet közleményei. II. kötet. Szerk.: Csik-mádéfalvi Dr. Istvánffi Gyula. Bp.,1902, Pallas Rt.,VII+290 p.+I-XXIV t (számozott, színes, kétlapos lithográfiák.) Kiadói papírkötés, a szöveg részen felvágatlan lapokkal, megviselt állapotban, a kötése sérült, szétvált, a gerince részben hiányos. Ritka!
Hevesi Sándor dr.:Az ideális háztartás. A szép otthon és jó konyha. Több mint kétezer jó tanács és kitűnő recept. Budapest, 1934, Athenaeum. Kiadói papírkötésben
Alfred Beeck: Die Federviehzucht als Wirtschaftszweig und Liebhaberei. I. Band: Allgeimenes, Hühnervögel, Wirtschaftsgeflügelzucht. Berlin, 1908, Richard Carl Schmidt&Co.,XIII+878 p.+5 színes illusztrációval. Német nyelven. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrávióval, ábrákkal, fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, kijáró hátsó előzéklappal, hiányzó elülső előzéklappal, egy hiányzó lappal, és színes illusztrációval. /
Linen-binding, in German language, with worn cover, one colour illustration and one page lost.
Dr. Weiser István-Dr. Zaitschek Arthur: Takarmányozástan. Bp.,[1930], Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal.
Dr. Kiss Pál-Dr. Koplik György-Dr. Prohászka József: Technológiai változatok a nagyüzemi juhászatokban. Szerk.: Dr. Udvari László. Bp.,1974, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban.