Pest megye műemlékei I-II. kötet. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az II. kötet papírborítója javított.
Budapest krónikája a kezdetektől napjainkig. Szerk.: Bart István. Bp.,2007, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Szép állapotban.
Popper József: A mai Szovjetoroszország. Egy tanulmányút élménye. Képekkel és térképvázlattal. Utazások és felfedezések. Bp.,1926, Világirodalom. Fekete-fehér fotókkal, térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, némileg sérült gerinccel.
Hankó Vilmos: Székelyföld. Bp., é. n., Lampel Róbert - Erdélyért Kárpát-egyesület. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával. Rajta rajzok. Jó állapotban.
Pethő Zsoltné Németh Erika: Szentendre utcanevei. (Várostörténetei olvasmány.) Szentendre, 1996, Könyvtár a Művelődés Jogáért Alapítvány. Második, bővített javított kiadás. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A szerző által Vándor Katalin helytörténésznek dedikált példány.
Ligeti Lajos: Az ismeretlen Belső-Ázsia. Bp., 1940, Athenaeum. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, de ezt leszámítva jó állapotban.
P. Brestyánszky Ilona: A pest-budai ötvösség. Bp., 1977, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, borítóján kis szakadás, egyébként jó állapotban. Az adattárban jelzésekkel!