Ágoston Vilmos: A kisajátított tér. A nemzeti képzelet Doru Munteanu és Wass Albert műveiben. Bp.,2008, EÖKK. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés.
A nevető Magyarország. II. kötet. Összeállította: Gracza György. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, de belül jó állapotban.
Kosztolányi Dezső: Ábécé. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei V. kötet. Bp.,(1942), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
Tutsek Anna: Ágnes története. K. Sávely Dezső rajzaival. Bp., é.n., Dante,(Horványszky Viktor Rt.-ny.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza, kissé sérült fűzéssel.
René Maran: Batuala. Néger regény. Fordította: Kosztolányi Dezső. Bp., é.n., Légrády, 163 p. Átkötött egészvászon-kötés, a borító kissé kopott, kissé foltos, az utolsó két lap részben kijár, az első pár lap foltos.
Magyar Irodalom Jelesei (10 kötet) és Nemzeti Irodalmunk Jelesei (3 kötet) sorozatok 13 kötete. Bp.,1928-1939, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítóval, három kötet foltos, hullámos borítóval és lapokkal.