Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói kopottas félvászon-kötés. Első kiadás. A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által dedikált. A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
Gárdonyi Géza: Emlékezetes napok a magyar történelemből. Biczó András rajzaival. Bp.,é.n.,Dante. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Britannica Hungarica Nagylexikon 1-20. kötet. Teljes. Bp., Kossuth kiadó. Díszkiadás egész műbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Hibátlan állapotban
Heltai Gáspár: Krónika az magyaroknak dolgairól. sajtó alá rendezte Kulcsár Margit, a bevezetőt Kulcsár Péter írta. 1981, Magyar Helikon. Kiadói kartonált kötés, gerincnél kis sérüléssel.
Barna Jónás: Rákóczi árvái. A hazáért és szabadságért. Történetek a kuruc-labanc világból. Bp., én.Magyar Kereskedelmi Közlöny, 126 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel.
Kisfaludi Kisfaludy Sándor minden munkái. VIII. kötet. Bp.,1893, Franklin. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.