Jókai Mór összes művei. Nemzeti kiadás 2 kötete (LVI., LXXXV.) Nincsen ördög. A Magláy család. A ki holta után áll bosszút. (LVXXXV.), A damokosok. (LVI.) Bp., 1896-907, Révai. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, és kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal és gerincekkel.
Jókai Mór 3 műve: Felfordult világ. Észak honából. A debreceni lunátikus. Jókai Mór összes művei. Nemzeti kiadás. XXXIV. kötet.,Az én életem regénye. A hajdani nemzeti színházról.,Ahol a pénz nem Isten. Bp.,1901-1910, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítók kopottak, a gerincek kissé sérültek, az egyik kötése javított, az egyik címlapja kijár.
Erdélyi Szépmíves Céh Könyvek 6 db kiadványa: Tamási Áron: Ábel a rengetegben, Ábel Amerikában, Jégtörő Mátyás, Nyírő József: Isten igájában, A sibói bölény, Makkai Sándor: Egyedül. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kopott borítóval, egy-két kötet fűzése laza, az egyik kötése javított.
Tóth Tihamér: A művelt ifjú. A szövegközti és egészoldalas rajzok és a borító illusztrációja Márton Lajos munkája. Bp.,(1938),Szent István-Társulat. Hetedik kiadás. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kopott borítóval.
Peter Loring: Újraéled a múlt. Fordította: Waldberg Vera. Bp.,é.n.,Palladis Rt. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, gyűrött borítóval, kissé foltos lapokkal.
Névy László (Antal): A tragédia elmélete.+A drámai középfajok elmélete.+ A komédia elmélete. (Egybekötve.) Pest, 1871, Athenaeum, IV+94+6+89+2+140 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az első részben néhány ceruzás aláhúzással, foltos. Névy László (1841-1902) tanár, kereskedelmi akadémiai igazgató, tanügyi és esztétikai szakíró, a Petőfi Társaság egyik alapítótagjának a Kisfaludy-Társa...
Egyetemes Magyar Encyclopaedia. Kiadja Szent-István-Társulat. Szerk.: Török János. I-II. kötet. Pest, 1859-1860, Emich Gusztáv, XVIII+2-1059+IX+VIII+2-1130 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest részben elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, kissé foltos lapokkal.