B. Nagy László: A látvány logikája. Bp.,1974,Szépirodalmi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. B. Nagy László (1927-1973) újságágíró, filmkritikus, dramaturg, műfordító halála után megjelent, izgalmas filmművészeti írásainak gyűjteményes kötete.
Johann Wolfgang Goethe: Színtan. Didaktikai rész. A szövegválogatás, az új színes táblák összeállítása és a bevezető Johannes Pawlik munkája. Fordította: Rajnai László. Művészet és elmélet. Bp.,1984, Corvina. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
D'Espezel-Fosca: Histoire de la peinture de Byzance á Picasso. Paris, 1967, Aimery Somogy. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
1931-1947 3 db művészeti folyóirat: 1931 Magyar művészet, VII. évf. 1931. 6 sz., 1947 Alkotás. Szerk.: Kassák Lajos. 1947. november-december. 1. évf. 11-12. sz., 1947 Szabad Művészet, Szerk.: Bortnyik Sándor, 1947. december. 1. évf. 12. sz. Változó állapotban, az egyik kissé szakadott gerinccel, a másik szakadozott borítóval, a gerinc részben elvált a borítótól, a harmadik jó állapotban.