Takács Árpád: A szőlőtermelés történeti földrajza; borvidékeink. Bp.,1942, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt.,73+1+2 p.+ 1 kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel, kissé foltos borítóval.
Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi bordvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, Szekszárdi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
St. Hilaire, Josephine: Die wahre Kochkunst oder neuestes geprüftes und vollständiges Pester Kochbuch. Pest, 1869, Eggenberger. Későbbi, kicsit kopott félvászon kötésben, helyenként javított.
Podruzsik Béla: Legújabb szakácskönyv. A polgári konyha, házi cukrászat és a diétás főzés ismereteivel. III. kiadás. Bp., 1930, Otthon Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban