Komakichi Nohara: Das Wahre Gesicht Japans. Ein Japaner über Japan. Dresden,1935,Zwingerverlag. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés./Linen-binding, with black and white photographs, in German language.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),326 p.+ 11 t.+ 1 kihajtható térkép. Számos szövegközti és egészoldalas képpel, valamint egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon ...
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötés, a borítója kopott, I. kötet gerince kissé sérült, javított, az I. kötet címlapján gyűrődéssel, folttal, az I. köt...