Stern, S. G.: Machsor. Die sämmtlichen Festgebete der Israeliten. Wien, 1903, Josef Schlesinger. Héber és német nyelven. Sérült, részben elváló vászonkötésben.
Kováts Ferenc Xaver (1743-1810): Tentamen Publicum e Theologia Morali, Quod Auctoritate, et Munificentia Illustrissimi, ac Reverendissimi. Domini, Domini Francisci Miklósi Dei, & Apostolicae Sedis G(r)atia Episcopi Magno-Varadienensis, Praelati Gratiosissimi. Positiones ex Tractatu de Justitia, et Jure. Magno-Varadini (Nagyvárad),(1806), Typis Antonii Gottlieb Maramarosiensis (Máramarosi Gottlieb Antal), 1 sztl. lev.+32 p.+1 sztl. lev. Fűzött papírkötés, kissé laza fűzéssel, latin nyelven.
Kováts Ferenc Xaver (1743-1810) kolozsvári székely szülők gyermeke. Jezsuita szerzetes. A Jezsuita rend feloszlatása után világi pap és a nagyváradi püspöki líceum teológia tanára.
Kováts Ferenc Xaver (1743-1810): Tentamen Publicum, ex Theologia Morali. Quod Auctoritate, et Munificentia Illustrissimi, ac Reverendissimi. Domini, Domini Francisci Miklósi Dei, et Apostol. Sedis Gratia Episcopi Magno-Varadienensis, Praelati Gratiosissimi. Positiones e Tractatibus de Actibus Humanis, Peccato, Conscientia, et Legibus. Magno-Varadini (Nagyvárad),(1805), Typis Antonii Gottlieb Maramarosiensis (Máramarosi Gottlieb Antal), 1 sztl. lev.+31 p. Fűzött papírkötés, latin nyelven.
Dr. Mázy Engelbert: Erkölcsi nevelés. Pápa, 1922, Ker. Nemzeti Nyomdavállalat Rt., 131+XI p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, laza, sérült kötéssel, a gerince részben elvált a borítótól, két szakadt lappal.
Dr. Karácsonyi János: Magyarország egyháztörténete főbb vonásaiban 970-től 1900-ig. Nagyvárad, 1906, Szent László Nyomda, VIII+357 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, jó állapotban. Első kiadás.
Képek a Jézustársaság történetéből. A Jezsuita Rend 400 éves jubileuma alkalmából. Összeállította: Bangha Béla. Bp., 1940, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
Hajós József: A természetben isten nyomain. Bp.,1914, Buzárovits Gusztáv. Átkötött félvászon-kötés, sérült gerinccel, névbejegyzéssel, 465-466. oldal gyűrött, szakadt, a hátsó szennylapja foltos.