Szabó Dezső: Az elsodort falu I-II. Bp., 1920, Táltos Kiadása, 280+279+1 p. Második kiadás. Átkötött félvászon, az eredeti illusztrált papírborítókat bekötötték, az első papírborító széle körbevágott, a lapszéleken folttal.
Göre Gábor (Gárdonyi Géza): Göre Martsa lakodalma. Bp.,(1897), Singer és Wolfner,(Márkus Samu-ny.), 154+6 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót a borítóra kasírozták, kissé kopott borítóval.
Verne Gyula: Utazás a Föld körül nyolczvan nap alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp.,é.n.,Franklin-Társulat, 279 p. Számos szövegközti metszett képpel, gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kopott borítóval, az elülső borítón hosszanti töréssel.
Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása. Magyar humanizmus. A Magyar Szemle Könyvei XII. kötet. Bp., 1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Horváth János: A magyar irodalmi műveltség kezdetei Szent Istvántól Mohácsig. A Magyar Szemle Könyvei IV. kötet. Bp.,1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Arany János összes balladái Zichy Mihály rajzaival. Bolond Istók. Beöthy Zsolt, Voinovich Géza tanulmányai. Arany János halálának ötvenéves fordulójára. Bp., 1932, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete,190+2 p.+4 t. Átkötött kopottas félvászon-kötés, foltos lapszélekkel.
Tolnai Új Világlexikona I-XVIII. kötet. Nem teljes. Budapest, 1926-1930, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói egészvászon kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítókkal, némelyik kötet kissé laza fűzéssel, egy-két gerincen kisebb sérülésekkel, a XVIII. kötet gerince kissé sérült, javított.