Vörösmarty Mihály összes költői művei II. kötet. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 751+1 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapélekkel.
Németh László: Kisebbségben. Tanu könyvtár 1. Kecskemét, [1939], Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borító részben elvált a könyvtesttől, ceruzás aláhúzásokkal.
Dickens Károly: Bleak house. (Pusztaház.) Fordította: Dr. Récsi Emil. Pest, 1855, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 164+163+160 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, az első résznél a címlapon hiánnyal, a II. rész 161-164. oldala a III. részhez van bekötve a 16-17. oldal közé.
Farkas Gyula: Az asszimiláció kora a magyar irodalomban. 1867-1914. Bp.,(1938), Magyar Történelmi Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Arany János összes balladái Zichy Mihály rajzaival. Bolond Istók. Beöthy Zsolt, Voinovich Géza tanulmányai. Arany János halálának ötvenéves fordulójára. Bp., 1932, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete,190+2 p. Átkötött korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, a papírborító körbevágott, kopott gerincccel és borítóval, a Zichy Mihály i...
Báró Eötvös József Összes Munkái XVI-XVIII: XVI.: A Nemzetiségi kérdés. XVII.: Kisebb politikai cikkek. XVIII.: Költemények színművek. Bp.,1903,Révai-Testvérek. Kiadói aranyozott, festett szecessziós egészvászon-kötés, mintázott lapélekkel, kisebb kopásokat leszámítva jó állapotban.