Richard Wagner: A Nibelung gyűrűje. Ismerteti Fodor Gyula. Bp.,1936,Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Fodor Gyula (1890-1948) zenekritikus, zenei író, szerkesztő által dedikált példány Pichler Ottó, a Singer és Wolfner kiadó igazgatójának részére.
Katona József: Bánk Bán. Dráma öt felvonásban. A szerző életrajzával. Kiadta Horváth Döme. Kecskemét, 1856, Szilády Károly, 1 t.+XVI+164 p. Korabeli egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, volt könyvtári példány.
Szécsi Ferenc: Szállóigék. Bp.,(1936),Universum, 290+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötéssel, ex libris-szel. Haranghy Jenő (1894-1951): Dr. Sebestyén Ödön könyve, klisé, papír, jelzett a klisén, 10x6 cm.
Brecht, Bertold: Kalendárium. Régi és új históriák. Bp., 1958 Magyar Helikon. 45/1100 számozott példány. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
Sellyei József: Elfogyott a föld alóla. Pecsétes élet. Bratislava-Pozsony, 1935, Csehszlovákiai Magyar Tudományos Irodalmi és Művészeti Társaság, 200 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Szalatnai Rezső (1904-1977) irodalomtörténész, író, kritikus, műfordító névbejegyzésével.