Morvay Győző-Gerecze Péter: A képzőművészetek története. Ifjúsági Könyvtár IV. Bp.,1900,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Kiadói dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
1939 Kovács Gusztáv (1895-1969): Válasz Kozma Miklós: Hozzászólás a játékfilmgyártás válságához. című röpiratára. Bp.,1939, Aurora-ny.], 18 p. Átkötött papírkötés, a címlapja hiányzik.
Bulletin du Musée Hongrois des Beaux-Arts. N. 22. Katona Imre: La Prédication de Saint Jean-Baptiste de Bruegel. Bp.,1963, ny.n., 41-69+145-168 p. Francia és magyar nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Katona Imre (1927-) művészettörténész dedikációjával.
Borsos Miklós Kossuth-díjas szobrászművész kiállítása. Tihany, 1965, Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság. Kiadói papírkötés, egy Borsos Miklóst ábrázoló fotóval (18x12 cm). A művész, Borsos Miklós (1906-1990) által Földes Anna (1930-2017) író, újságíró, kritikus, irodalomtörténész, egyetemi tanárnak dedikált példány.
Schaár Erzsébet szobrászművész kiállítása. Székesfehérvár, 1966, István Király Múzeum. Kiadói papírkötés. A művész, Schaár Erzsébet (1905-1975) által dedikált.
Varga Imre kiállítása. Tihany, 1972, Tihanyi Múzeum-Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. A művész, Varga Imre (1923-) által Földes Anna (1930-2017) író, újságíró, kritikus, irodalomtörténész, egyetemi tanárnak dedikált példány.
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.