Politikai Magyarország. Főszerk.: Szász József. II. kötet. Magyarország története Ferenc császár korától 1910-ig. Bp., 1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és önálló táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott félig bőr, félig pergamen díszkötésben, Dörner és Heimberg-kötés, gerincén aranyozott címfelirattal, az első kötéstáblán a Szentkoronás címer stilizált képével, aranyozott lapélekkel, kopottas borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
Szívós Donát: Magyar vagyok. A borító Márton Lajos munkája. Bp.,1943, Korda Rt. Kiadói papírkötés. 1922-es 221. sz. "Anonymus" cserkészcsapat bélyegzőjével.