Csaplár Bendek: Révai Miklós élete I-III. kötet. Bp., 1881-1886, Aigner Lajos,(Rudnyánszky A-ny.), 1 t.+2+357+4+416+4+432 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a II. kötetbe a papírborítót is bekötötték, a II. kötetben ceruzás bejelölésekkel, az I. kötet foltos, címlapja kissé szakadt, a címkép foltos, a III. kötet utolsó három lapja kissé foltos. A IV. kötet hiányzik. Dr. Gerecze Péter (1856-1914) régész, művészettörténész, egyetemi tanár névbélyegzőjével.
Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon.
Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.
Kossuth Lajos Iratai. IV-V. kötet. IV. kötet: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. V. kötet: Történelmi tanulmányok. Első rész: 1860-1863. (Magyar ügyek.) Második rész: 1863. (Lengyel forradalom.) Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894-1895, Athenaeum, XXI+552+XI+500+3 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, az V. kötetben tulajdonosi névbélyegzővel.
Adorján Andor, Farkas Pál és Seres László: Forradalom és császárság I-VI. A francia forradalom I.-II., Napoleon.I.-III., A császárság I. Bp., 1913-14, Singer és Wolfner. Kiadói, festett, aranyozott, Gottermayer egészvászon-kötésben, gerincek kissé kopottak, egyébként jó állapotban
Verancsics Antal összes munkái. I. kötet: Történelmi dolgozatok deák nyelven. Közli: Szalay László. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Második osztály: Írók. Második kötet. Pest, 1857, Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottmánya, (Emich Gusztáv-ny.), XX+370+2 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Gróf Széchényi István naplói. V. kötet. (1836 május 8.-1843.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Dr. Viszota Gyula. Gróf Széchenyi István összes munkái XIV. kötet. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai - Fontes historiae Hungariae Aevei Recentioris. Bp., 1937, MTA-Magyar Történelmi Társulat, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., 4 p.+ 1 t.+XCI+838+4 p. Későbbi kissé kopottas félvászon kötésben, jó állapotban.
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda. Kiadói kartonált papírkötésben
László király emlékezete. Szerk.: Katona Tamás. Bibliotheca Historica. Bp.,1977, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Balla Antal: Magyarország története. Bp., [1942], Singer és Wolfner. Térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.